Nahlédnutí do zátěžového testování s Tomášem Vepřekem

Zátěžové testování, podobně jako testování bezpečnosti softwaru, je překvapivě stále opomíjené. Pokud se vůbec uskuteční, je to převážně až na samotném konci vývojového cyklu softwaru, kdy zbývá už jen málo času na objevení a vyřešení závažných výkonnostních problémů.
Proč je tomu tak? Jeden z důvodů je, že zátěžové testování je stále zahaleno tajemstvím a málokdo tuší, co od něj očekávat.

Během své přednášky vysvětlím, co se za tímto typem testování skrývá, proč je tak důležité a ukážu na několika příkladech, jak zátěžové testy navrhnout, spustit a analyzovat. Kromě jiných, dotknu se i těchto témat:

–              Všudypřítomné fronty a Littlův zákon
–              Rychlost, spotřeba energie a utilizace
–              Typy zátěžových testů
–              Úskalí průměrných hodnot při analýze dat
–              Důležité znalosti a dovednosti pro zátěžového testéra

Meetup je ZDARMA, stačí se zaregistrovat!

Speaker: Tomáš Vepřek

Tomáš pracuje v Tietoevry 17 let. Během této doby prošel několika pozicemi. Začínal jako funkční tester, byl členem týmu technické podpory a od roku 2007 se věnuje výhradně zátěžovému testování. Má zkušenosti s programováním v jazycích C a Java. Pracuje na projektech z oblasti veřejné správy, dopravy a telekomunikace, na kterých provádí zátěžové testy v různých okamžicích vývojového cyklu softwarových systémů.