ChatGPT – Foundation models a budoucnost AI s Janem Romportlem

Poslední rok zaznamenal zcela nečekaný pokrok ve vývoji umělé inteligence (AI). Pokrok byl tak dramatický, že ani nejlepší prognózy toho, kdy se pravděpodobně objeví první obecná umělá inteligence (AGI), jej tak brzy neočekávaly. Tento okamžik přišel o 16 let dříve, než se před pouhým rokem  odhadovalo.

💥Jaká je Large Language Models? 💥 Proč je také označujeme jako Foundation Models? Budou skutečně ve všech budoucích systémech umělé inteligence? 💥 Co to pro nás znamená? A co ChatGPT, o kterém všichni mluví? 💥 Je to opravdu takový objev nebo jde spíše o medializovaný PR úspěch? 💥 A jak vůbec ChatGPT funguje?

▶️ Akce je zdarma, stačí se registrovat!

Speaker: Jan Romportl,  pilot, filozof, sběratel starých počítačů a CEO v Dataclair.ai

V letech 2009 – 2015 vedl oddělení Mezioborových aktivit Výzkumného centra nových technologií ZČU (dnes oddělení Interakce člověka a stroje NTC ZČU). Zde působí od roku 2015 jako výzkumný pracovník, avšak oblast jeho zájmu se přesunula i mimo akademickou sféru, a zároveň pracuje Chief Data Scientist ve společnosti O2 Czech Republic a.s. Dnes také působí jako mentor ve společnosti AI Startup Incubator a.s.