Střední Asie – křižovatka civilizací s Martinem Půlpánem

Prozkoumejte pohádkové státy Střední Asie. Na první pohled se mohou zdát všechny stejné, ale každý je jedinečný. Naše putování začneme v uzavřeném Turkmenistánu a pokračujeme do perly střední Asie Uzbekistánu s pestrobarevnými městy Hedvábné stezky. Dále pokračujeme do “Švýcarska střední Asie”, jak lidé nazývají Kyrgyzstán. Na pomezí starověké Persie a Číny projdeme kolem pohoří Pamír do Ujgurské autonomní oblasti Sin-ťiang v Číně. 

▶️ Akce je zdarma, stačí se registrovat!
Martin Půlpán, traveler, www.lostczechman.com

Ahoj, jmenuji se Martin Půlpán a narodil jsem se v Pardubicích, ale posledních několik let jsem žil a pracoval v Praze. NA PODZIM ROKU 2018 JSEM SI ZABALIL MALÝ BATOH A VYDAL SE TOULAT SVĚTEM. Nelétám, přepravuji se pouze po zemi. 👟 Pěšky, stopem, hromadnou dopravou nebo loděmi. Baví mě se toulat světem a být ztracen v cizím městě, v cizí zemi 🛣️ a poznávat místní kulturu, místní lidi a zajímavá zákoutí. Není nic lepšího, než když odbočíte z turisticky hlavní cesty a objevíte nějaké zajímavé místo, kde jste sám a žijete tím daným okamžikem. Chci být ztracen, chci se toulat a chci poznávat oblasti, kam se jiní neodváží.

🌍 “Svět je velký, ale zároveň mám pocit, že je nesmírně malý a byla by škoda ho nevidět celý. Celkem jsem prozatím navštívil 86 zemí světa (včetně neuznané republiky Abcházie a Palestiny).”