Warning: The magic method MEC::__wakeup() must have public visibility in /www/doc/www.vyvojaremkdekoliv.cz/www/wp-content/plugins/modern-events-calendar/mec-init.php on line 34

Warning: session_start(): Session cannot be started after headers have already been sent in /www/doc/www.vyvojaremkdekoliv.cz/www/wp-content/plugins/ghostkit/gutenberg/blocks/form/block.php on line 63
Miro Piroš z Olomouce - Vývojářem kdekoliv

Miro Piroš z Olomouce

Nemusím cestovat hodinu a půl do kanclu v Ostravě.

Ahoj. Začneme nejdřív jak se jmenuješ a jaká je Tvoje pozice v Tietu?

Jmenuji se Miro a do Tieto jsem nastoupil před necelým měsícem. Pracuju jako software developer v DotNetu na projektu, který se jmenuje TIPS

Kde se nachází Tvůj tým?

Jako na kterém poschodí?

Ne, ve kterém městě.

Většina vývoje je v Ostravě, kde jedno celé poschodí je v podstatě TIPS poschodí, tak tam je hodně lidí. Tím, že je Ostrava blízko polských hranic, tak na tomto projektu pracuje i hodně Poláků. Už jsem se potkal s pár lidmi ze zahraničí, třeba z Německa nebo z Francie, ale ti nejsou úplní developeři, spíše na manažerských pozicích.

Jak to zvládáš, např. co se týče komunikace, když jsi jediný z TIPSu tady v Olomouci?

Celkem v pohodě, většina scramů jde přes Skype Business, ať už vedení celého projektu, nebo porady jednotlivých týmů. Tím, že máme vedení v zahraničí, tak se osobně ani scházet nemůžeme.

Jaký máš názor na projekt Vývojářem kdekoliv?

Je to určitě fajn věc. Pokud bereme čistě vývoj, tak je dobré mít takhle blízko kancelář. Práce z domu je v pohodě, ale je to domácí prostředí. A třeba pokud někdo bydlí v jednopokojovém bytě, tak by byl pořád v tom samém prostředí. Takže tohle je fajn, že mám možnost pracovat i jinde. A nemusím cestovat hodinu a půl do kanclu v Ostravě.

Pro koho myslíš, že je tento projekt určený?

Určitě pro lidi, kteří nechtějí pořád cestovat do Ostravy nebo do Brna. Nebo pro lidi, kterým se nechce do města.

Jezdíš někdy do Ostravy?

Jo, snažím se tak dvakrát až čtyřikrát do týdne s tím, že s naším týmem jsem vždy dohodnutý na schůzce, protože oni preferují taky spíše práci z domu. Takže se vždy sesynchronizujeme a jedeme dál. Oni mají už své oblíbené dny na schůzky, tak já jim vždy jen oznámím, jestli přijedu, nebo nepřijedu.

Jak bys popsal o čem je Tvoje práce a jak vypadá Tvůj pracovní den?

Tím, že vývoj je vždy rozdělen do sprintů, tak si vždy rozdělíme úkoly, kdo co bude příští dva týdny dělat. Jelikož jsem relativně nový, tak se mi přidělují úkoly přímo, na těch pracuju a když mám nějaký problém, tak zavolám. A až mám hotovou práci, tak zase zavolám a domluvíme se, co mám dál dělat, nebo jestli mám jít domů.

Takže Tvůj týden může vypadat např. dva dny v Ostravě, dva dny tady a třeba jeden doma?

Jo, může být, záleží, jak vypadá moje ráno.

Jak ses dozvěděl o tom, že je možnost pracovat tady v Olomouci?

Když to vezmu ze široka, tak Tieto je firma, o které jsem v podstatě nikdy neslyšel. Ale našli si mě přes můj profil na LinkedIn a řekli mi, že je možnost pracovat i formou homeoffice nebo tady v kanclu. Zpočátku tu byl trochu problém s tím, že nebylo jasné, kde ty kanceláře budou, ale pak jsem na Induction days dostal klíče od tohoto kanclu.

Kdybys měl vybrat ta hlavní pozitiva, v pár bodech?

No, pokud je člověk z Olomouce, nebo z blízkého města, tak je dobré, že je to tak blízko. A pak třeba pěkný výhled z okna.

A co bys doporučil lidem, kteří by o tom mohli uvažovat?

Tieto je velká firma, z čehož plynou určitá pozitiva, například že má hodně projektů. Takže když nastoupí na jeden projekt, nemusí u něho vydržet, ale může přejít na jiný, pro něj lepší projekt. Nebo se může změnit z testera na developera, nebo z developera na konzultanta. Taky je tu možnost se posunout výš co se týče pozic.