Cloudná akce

Dvě odpoledne o datech a cloudech

14. 5. – 15. 5. 2024

Brno, První patro (Šilingrovo nám. 7)

Potkáme se už za…

Dny

:

Hodiny

:

Minuty

:

Vteřiny

Odhalte, jak to probíhalo na Cloudné akci!

4 špičkoví speakeři

Data & cloudy

Know-how z praxe

Networking s lidmi z oboru

…a bageta a společné pivo

Když se potká cloud, data a špičky z oboru…

…vznikne cloudná akce!

Těšit se můžeš na interní speakery z Tietoevry!
Stanislav Chernel, náš guru v Cloud consulting & architektuře, tě vtáhne do světa hybridního cloudu. Oldřich Šrubař, náš zkušený průvodce k efektivní a bezpečné cloudové architektuře, ti představí, jak bojovat proti kybernetickým útoků pomocí AI.

Dále představujeme dva externí speakery! Prvním je Michal Marušan ze společnosti Microsoft, který je odborníkem v oblasti datových služeb a AI, v rámci své přednášky ti přiblíží MLOps v Azure.

Dalším přednášejícím nebude nikdo jiný než Jakub Urban, specialista v oblasti M365 se zaměřením na správu a zabezpečení dat z firmy KPCS. Společně se podíváte, jak zabezpečovat data pomocí MPIP a DLP, abyste byli ready na jejich implementaci v praxi.

Ale přednáškami to nekončí.
Přijď prohodit pár slov s lidmi z oboru. Žádný řízený networking,
jen pokec s nadšenci do cloudů, dat a večerní pivo.
Přijď klidně jen na jeden den. Je to zadarmo.

PROGRAM: ČEKEJ SAMÉ ŠPIČKY Z PRAXE

ÚTERÝ 14.5.2024

16:00 – 17:00

Strážce digitálních hranic: Microsoft Sentinel a AI

Bitva o ochranu dat v oblasti kybernetické bezpečnosti je ve virtuálním světě složitější a složitější. Pojďte se s námi podívat do hlubin digitální obrany, kde AI nejenže chrání naše hranice, ale také definuje budoucnost kybernetické bezpečnosti.

Oldřich Šrubař, Azure Solutions Architect

Přihlas se zdarma

+ O čem to bude?

Oldřich Šrubař

Strážce digitálních hranic: Microsoft Sentinel a AI – V digitálním věku, kdy se hrozby kybernetické bezpečnosti neustále vyvíjí a stávají se stále sofistikovanějšími, je klíčové mít silného spojence v boji proti těmto neviditelným nepřátelům. Microsoft Sentinel, poháněný pokročilou umělou inteligencí, stojí na přední linii této bitvy jako váš nejnovější strážce digitálních hranic. Prezentace odhalí, jak Microsoft Sentinel pomáhá v kyberbezpečnosti díky využívání AI k proaktivní detekci, reakci a odvrácení hrozeb v reálném čase. Prozkoumáme, jak Sentinel analyzuje obrovské množství dat z různých zdrojů, identifikuje skryté vzory a automaticky reaguje na bezpečnostní incidenty, čímž umožňuje organizacím zůstat o krok napřed před kyberzločinci. Připojte se k nám na této cestě do hlubin digitální obrany, kde AI nejenže chrání naše digitální hranice, ale také definuje budoucnost kybernetické bezpečnosti.
Přidáš se?

17:00 – 18:00

Coffee break

18:00 – 19:00

MLOps v Azure:

MLOps jako možnost zrychlit, zpřesnit a škálovat vaše AI/ML projekty

Michal Marušan, Senior Cloud Solution Architect, Microsoft

Přihlas se zdarma

+ O čem to bude?

Michal Marušan

 V dnešní době, kdy se umělá inteligence stává základním stavebním kamenem moderních technologických řešení, je zajištění hladkého a efektivního provozu modelů strojového učení klíčové. Pojďme se podívat na MLOps jako možnost zrychlit, zpřesnit a škálovat vaše AI/ML projekty. Projdeme nástroje a techniky dostupné v rámci Azure a jak to dělají naši top zákazníci. Prozkoumáme, jak Azure MLOps podporuje kontinuální integraci, doručení a nasazení (CI/CD), jak zajišťuje transparentnost, reprodukovatelnost a automatizaci v procesu vývoje modelů.

Přidáš se?

19:00

Volná zábava, networking

20:00

After party

+ O čem to bude?

Na večerní networking u piva jsme zamluvili Pivovar Poupě. Pojď si s námi dát pivo nebo cokoliv máš rád/a. After party je zcela dobrovolná a neformální akce a skvělá tečka za celým dnem.

STŘEDA 15. 5. 2024

16:00 – 17:00

Správa hybridních prostředí – sci-fi nebo realita?

Jedno prostředí, jeden working space, jednotné technologie. To vše používáme na denní bázi u našich klientů. Pojďte se podívat, co vše děláme v hybridním světě.

Stanislav Chernel, Senior Cloud Consultant&Manager

Přihlas se zdarma

+ O čem to bude?

Stanislav Chernel

Hybridní Cloud: Správa prostředí může být krásně složitá a nepřehledná. Naší misí je zjednodušovat svět pro IT zaměstnance všeho druhu a zaměřovat se na konkrétní potřebu každého z nich. Pojďme se společně podívat do Hybridního světa plného zjednodušení a automatizace pomocí nativních nástrojů Microsoft Azure.
Přidáš se?

17:00 – 18:00

Coffee break

18:00 – 19:00

Zabezpečení dat pomocí MPIP a DLP 

Zabezpečení dokumentů v prostředí Microsoft 365 není jen o oprávněních na SharePoint, OneDrive nebo Teams.

Jakub Urban, Solution Architect, KPCS

Přihlas se zdarma

+ O čem to bude?

Jakub Urban

Microsoft Purview Information Protection a Data Loss Prevention jsou klíčové komponenty pro zabezpečení a správu dat. Šifrování dokumentů a DLP nejsou jen další buzz-wordy, které možná v poslední době slýcháte častěji, ale jsou to zajímavé technologie, které velmi pravděpodobně máte v rámci licencí k dispozici. Na přednášce se dozvíte nejen základní přehled, k čemu tyto technologie jsou, jak se liší a licencují, ale uvidíte také praktické ukázky, jak se nasazují a na co si dát při implementaci pozor.

Přidáš se?

19:00 – 20:00

Volná zábava, networking

20:00

After party

+ O čem to bude?

Na večerní networking u piva jsme zamluvili Pivovar Poupě. Pojď si s námi dát pivo nebo cokoliv máš rád/a. After party je zcela dobrovolná a neformální akce a skvělá tečka za celým dnem.

Cloudná akce je zadarmo, ale máme omezený počet míst.
Přihlas se do 14. a 15. května 2024

SPEAKEŘI Z PRAXE

Udělají si na nás čas top profíci na cloudy a data.
Přijdeš si je poslechnout?

Oldřich Šrubař

Azure Solutions Architect

Ahoj, jsem Oldřich. Jsem zkušený IT architekt a odborník na cloudovou architekturu a bezpečnost, s hlubokými znalostmi v oblasti Microsoft technologií. Vzděláním v IT a neustálým zájmem o nejnovější technologické trendy, přináším adaptabilní a inovativní přístup k řešení komplexních výzev v digitálním prostředí. Moje práce zahrnuje tvorbu architektonických návrhů, konzultace pro různé sektory včetně průmyslu, maloobchodu, zdravotnictví a bankovnictví, vedení workshopů a školení v oblasti IT a cloudových služeb. Moje profesní motto “Žij život tak, abys později nelitoval, že jsi něco nezkusil” odráží moji filozofii neustálého učení a překonávání osobních limitů, což dokazuje i má záliba v extrémních sportech jako skateboarding, snowboarding a také judu.

Michal Marušan

Senior Cloud Solution Architect, Microsoft

Ahoj, jsem Michal. Pracuji jako seniorní architekt cloudových řešení ve společnosti Microsoft se zaměřením na datové a AI služby, jsem zodpovědný za návrhy řešení a projekty pro enterprise zákazníky začínající s AI & ML workloady v Azure. Řídím adopci Azure ML a souvisejících služeb AI v různých odvětvích – Telco, Banking, Gaming, Retail.

Stanislav Chernel

Senior Cloud Consultant&Manager

Ahoj, jsem Standa a podlehl jsem Cloudu. Posledních 13 let nedělám nic jiného a stále mne to baví. Věřím, že nikdo není bez chyby a selhat je lidské. Přijďte se za mnou podívat na taje hybridního managementu pomocí Cloudových technologií a já Vám ukážu svůj pohled na věc.

Jakub Urban

Solution Architect, KPCS

Ahoj, jsem Jakub. Dělám v IT už docela dlouho, přesto si někdy přijdu jako začátečník. IT je obor, ve kterém se nikdy nenudíte, protože se musíte neustále vzdělávat. V současnosti se zabývám především Microsoft 365 a technologiemi pro spolupráci a zabezpečení dat. Hlavně SharePoint, OneDrive, Teams.
Mám zkušenosti s mnoha dalšími Microsoft technologiemi, ale dnes už si vybírám jen některé z nich. A jednou z mých nových oblíbených je Microsoft Purview.
Chcete-li zajistit lepší ochranu svých dat, určitě jste už zaslechli o Information Protection a Data Loss Prevention. V dnešní době plné kybernetických útoků a technologií na zpracování dat jako je Microsoft Copilot je důležité chránit svá data a způsob, jak to udělat, je jejich klasifikace a ochrana. Přijďte si poslechnout, že to není tak složité, když používáte Microsoft 365.

Registrace jsou uzavřeny.
Těšíme se na všechny registrované v klubu První Patro!

Kde to bude?

  • Kulturní klub První Patro
  • Dojdeš sem pěšky z hlavního nádraží a zastávek Zelný trh a Šilingrovo náměstí
  • Nejbližší parkování: DOMINI PARK
  • Na večerní networking u piva jsme zamluvili Pivovarský dům Poupě, hned pod klubem

© Tietoevry 2024

Design by: Teschner Group s.r.o.