Realita migrace do AWS… aneb s čím musíte počítat

Určitě jste všichni viděli alespoň jedno video, kde borec ukazuje, jak za patnáct minut naklikat infrastrukturu v cloudu a nasadit do ni jednoduchou aplikaci se single-page frontendem, jednoduchým backendem a jednoduchou databází.
Viděli jste ale někdy, jak probíhá migrace starých systémů z infrastruktury zákazníka do AWS?
Co všechno na Vás, jako architekta infrastruktury v cloudu, může číhat za vizionářským prohlášením “pojďme to nasadit do cloudu”? A hlavně jak se s tím porovnat?
Zvolit cestu plného přechodu na cloud nebo migrovat aplikace ve stávajícím a pak je postupně převádět do cloud-mature stavu?
To, a i pár hezkých postřehů o efektivitě práce v AWS proti práci s on-prem infra, Vám ukážeme na naší přednášce “Realita migrace do AWS… aneb s čím musíte počítat”.

Pavel Mlčůch
15 let ve vývoji aplikací pro nejrůznější společnosti s celosvětovou působností, převážně v Javě, s množstvím zkušeností s front-end technologiemi, kontejnerizací, public cloudem, DevOps a Security. Kromě Javy, která se Pavlovou kariérou táhne jako fixní lano, pracuje také v JavaScriptu, Typescriptu a Pythonu. Kromě toho má zkušenosti s množstvím serverless technologií a s migrací on-premise legacy systému do cloudu.